Наши ѕвезди

Еве зошто Цеца и нејзината ќерка мораа да го откажат концертот во МАКЕДОНИЈА! Пејачката се огласи и ги шoкиpaше сите!

Светлана Цеца Ражнатовиќ и нејзината ќерка мораа да го откажат настапот во Струмица заради болест.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Светлана Цеца Ражнатовиќ јавно се огласи преку Инстаграм и им се извини на фановите што мора да ги откаже настапите.

„Драга публико од Струмица и Будва, настапите закажани за вечерва и утре, мораме да ги откажеме. Ни јас, ни Анастасија не сме во можност да одржиме настани бидејќи, за жал, и двете сме заразени со истиот вирус.“

„Ви благодарам на разбирањето, а ние ќе ве известиме подетално за новите термини на нашите концерти. Чувајте се, ве бакнуваме и ве сакаме“, напиша Цеца на Инстаграм, а потоа истата објава ја сподели и Анастасија.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

По оваа вест многумина помислија дека познатите пејачки повторно се заразени со корона, но овие вести тие ги демантираа.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Како што пренесе српскиот Информер, Цеца изјавила дека не е во прашање корона и дека фановите не треба да бидат загрижени.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Инаку, пред нешто повеќе од месец дена, Цеца и Анастасија го имаа својот прв заеднички настап, и тоа токму во Македонија.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Имено, тие тогаш направија концерт за паметење во Пробиштип, кога за нивниот настап се бараше карта повеќе.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Не се сомневаме дека така ќе беше и сега, на концертот во Струмица, но за жал, пејачките мораа да го откажат истиот.

Како тие изгледаа на заедничкиот настап во Пробиштип, потсетете се во продолжение…

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Маркетинг

Поврзано

Back to top button