Еве зошто сите се вртеа по Каролина во ова топ издание – се coблече и во КОСТИМИ ЗА КАПЕЊЕ, сите гледаат и не трепкаат!

Фустанот на Каролина е моден избор за секоја пригода…

Фото: Инстаграм/ Каролина Гочева

Македонската дива и една од најомилените дами на нашата сцена покажа одлично издание за крајот на летната сезона.

Имено, фустанот во кој Каролина Гочева се фотографираше за објава на Инстаграм е полн погодок како за летните месеци, така и за преодниот период. Насмеана, ведра и расположена, таа ни покажа како ужива во септемвриското сонце, а за оваа пригода избра фустан во бела боја.

Во прашање е едноставен модел, со кратки, широки ракави, кој пејачката го зачини со својата прекрасна насмевка.

Фото: Инстаграм/ Каролина Гочева

Таа на лицето носеше тренди очила за сонце, а нејзината коса беше пуштена, така што до израз дојдоа нејзините светли прамени.

Што се однесува до фустанот, Каролина овој пат избра модел кој може совршено да и стои на секоја жена, но воедно и ни покажа како треба да изгледа дама која сака да изгледа стилизирано и ги следи модните трендови.

Фото: Инстаграм/ Каролина Гочева

Пејачката овој пат играше на картата на едноставноста, со која што никогаш не можете да згрешите кога е модата во прашање, и со ова свое прекрасно издание на многу дами може да им послужи како инспирација.

Фото: Инстаграм

Белите фустани се таков хит што секоја девојка треба да има барем еден во своите плакари, а Каролина едноставно блескаше во нејзиниот софистициран модел.

Фото: Инстаграм

Во слични изданија досега многу пати сме имале прилика да ги видиме и најпознатите светски ѕвезди, па во продолжение погледнете уште неколку идеи како и вие да носите ваквите фустани кои се одличен избор за крајот на летото.

Инаку, Каролина неодамна објави и една фотографија на која позира во костим за капење и ги воодушеви сите.

Фото: Инстаграм/ Каролина Гочева

Таа тогаш уживаше на хрватското крајбрежје и на фотографијата што ја објави изгледа како на разгледница.

Фото: Инстаграм/ Каролина Гочева

Таа позираше во кафеав костим за капење, а во центарот на вниманието беше нејзиното исончано тело.

Фото: Инстаграм/ Каролина Гочева

Каролина која веќе со години е синоним за манекенска линија со ова свое издание никого не остави рамнодушен.

Фото: Инстаграм/ Каролина Гочева

Коментарите и под оваа нејзин објава само се нижеа, и сите се согласни дека пејачката изгледа неодоливо.

Фото: Инстаграм/ Каролина Гочева
Фото: Инстаграм/ Каролина Гочева

Бонус галерија

Фото: Инстаграм

Неколку бели фустани што ќе им стојат убаво на сите жени

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм
(Visited 4.309 times, 6 visits today)