Еве зошто Македонките ова лето ќе изгледаат како Барбики

Ова лето носете розово од глава до пети

Според фотографиите на познатите Инстаграм дами розовите нијанси ова лето ќе бидат еден од водечките трендови.

Откако во 2015 стана хит во светот на модата, најверојатно поради „rose quartz“ нијансата на Ајфонот, оваа боја можеме да ја сретнеме на секаде – од омотите на музичките албуми, постерите на филмовите (сетете се на “The Grand Budapest Hotel”), на фасадите од зградите, мебелот, а посебно на тренди облеката и модните додатоци што можеме да го видиме и од продавниците во Македонија, но и од нашите девојки кои веќе „на големо“ ја носат.

Таа стана една од водечките бои на црвените килими на сите фестивали, а доминираше и на последната Мет гала. Ја носат и деловни жени кои и на состаноци одат во розови костуми со строги кроеви, а посебно популарни се и малите розови фустанчиња кои потсетуваат на Фламинго.

Тоа дека розовите нијанси не се веќе резервирани само за малите девојчиња и Барби куклите ни е јасно на сите, па погледнете како да ги носиме и неколку интересни модни парчиња во оваа боја.

Шопинг предлози:

VETEMENTS – костим за капење £255

VETEMENTS – костим за капење £255

 

 

VETEMENTS £471

VALENTINO сандали £575

TABITHA SIMMONS £480

STUART WEITZMAN £300

NIKE Air VaporMax 2019 £200

MARNI  £567

MALONE SOULIERS  £396

L’AGENCE £297

JIMMY CHOO £330

DOLCE & GABBANA £521

DIANE VON FURSTENBERG £375

CONVERSE + JW £92

ALLUDE £351

 

Facebook Comments
(Visited 232 times, 1 visits today)