Еве зошто за Лила Филиповска годините се само бројка

Лила Филиповска објави фотографија на Инстаграм со која по кој знае кој пат ни покажа дека годините се само бројка за неа и дека може да носи што и да посака, без разлика што е во петтата деценија од животот.

Познатата водителка и инфлуенсерка Лила Филиповска, која повеќе од дваесет и кусур години жари и пали на нашите мали екрани, на својот Инстаграм сподели фотографија на која позира во преубав костим за капење со кој максимално ги истакна своето згодно тело. Тоа дека е во добра форма знаат сите, но дефинитивно е и една од ретките дами кои на свои години без проблем може да објави фотографии на социјалните мрежи на кои позира во костими за капење.

Не знаеме дали е до генетиката или годините и искуството, или заради редовното вежбање, или можеби заради сето ова претходно, но во едно сме сигурни – Лила се држи одлично и изгледа подобро од многу помлади колешки.

 

Па, големо БРАВО за Лила.

Facebook Comments
(Visited 611 times, 1 visits today)