Еве зошто Георгина за Роналдо е подобра од било кој гол

Од продавачка, до една од најубавите жени на светот

Фото: Инстаграм/ Георгина Родригез

Георгина е зафатена со одгледување на децата на Роналдо што ги има добиено со помош на сурогат мајка, покрај нивната ќеркичка, а заработува од снимање реклами и објавување постови на Инстаграм.

Познатиот фудбалер неодамна, за време на интервјуто кога заплака заради својот татко кој повеќе не е меѓу живите, изјави дека времето што го минува во креветот со Георгина е многу подобро од секој даден гол во својата кариера. А откако ќе ги видите овие фотографии од нејзиниот Инстаграм профил веднаш ќе ви стане јасно зошто е тоа така.

ADVERTISEMENT

Фото: Инстаграм/ Георгина Родригез

Георгина Родригез е девојка на еден од најпознатите фудбалери на светот Кристијано Роналдо од кого има ќерка.

Фото: Инстаграм/ Георгина Родригез

Таа е модел и манекенка, а од обична продавачка во една продавница за само неколку годни стана заштитно лице на бројни модни брендови, има преку 13 милиони следбеници на Инстаграм и е една од најпознатите убавици во светот.

Фото: Инстаграм/ Кристијано Роналдо
Фото: Инстаграм/ Георгина Родригез
Фото: Инстаграм/ Георгина Родригез
Фото: Инстаграм/ Георгина Родригез
Facebook Comments
(Visited 102 times, 1 visits today)
Loading...