Еве во каков луксуз ќе живее ќерката на Цеца со младиот милионер – ПОТРОШИЛЕ преку 700.000 евра за овој дуплекс (фото)

Еве како изгледа луксузната зграда во која што Анастасија и Ѓорѓе купија дуплекс од 200 метри квадратни.

Фото: Инстаграм

Новиот дом на младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ и нејзиното момче Ѓорѓе Куљиќ се наоѓа во елитна населба.

Како што пишуваат медиумите, Анастасија и бизнисменот се преселиле во новиот дом во Белград што го купија на почетокот од март.

Како што пренесува Телеграф, домот на Анастасија и Ѓорѓе е луксузен дуплекс кој има околу 200 квадрати и чини баснословна сума.

Како што пишуваат медиумите, парот наводно „искеширал“ околу 750.000 евра како би било се онака како што сакаат.

Фото: Принтскрин/ Јутјун, Папарацо лов

Големиот стан поседува дури пет соби и се наоѓа во елитната населба Дорчула во Белград.

Фото: Кдистрикт.рс

Всушност во прашање се два стана од по 100 квадрати кои ги споиле во дуплекс, бидејќи биле еден на друг.

Фото: Кдистрикт.рс

Како што пишува споменатиот медиуми поминало извесно време додека да се вселат бидејќи сакале да го донесат до перфекција во склад со своите потреби.

Фото: Кдистрикт.рс

Тие не штеделе ни цент за своето ново гнездо кое се наоѓа во елитно опкружување, а како изгледа зградата во која ќе живеат, погледнете во продолжение.

Фото: Принтскрин/ Јутјун, Папарацо лов

Како што може да е види се околу зградата, па и самата града изгледа многу луксузно, а цена на квадратот се движи околу 3000 евра. Како што веќе пишуваше во медиумите, Ѓорѓе некое време помина во Америка каде во слободното време уживаше со пријателите во Висконсин, во куќа покрај езеро, додека пејачката го завршуваше средувањето на станот.

Фото: Кдистрикт.рс

„Ѓорѓе мораше заради својот бизнис да замине во Америка и сакаше Анастасија да му се придружи како би ја запознал со својата екипа. Него, покрај бизнисот, за Америка го врзуваат и студентските денови како и пријателите што ги стекнал таму. Но, Анастасија не можеше да тргне со него заради деловни обврски, рекламирање на козметиката што неодамна ја лансираше, н и затоа што сакаше да го заврши уредувањето на нивниот дом. Тие веќе поголемиот дел од работата ја завршиле, па останаа само уште некои ситници, а Анастасија сака што поскоро да го среди станот“.

„Сака кога ќе се врати Ѓорѓе се да биде средено, како би можеле заедно да уживаат“, откри извор за Информер.

Фото: Инстаграм

Кој е Ѓорѓе Куљиќ?

Момчето на Анастасија потекнува од угледно и богато семејство од Нови Сад кои се занимаваат со семеен бизнис во Војводина.

Фото: Инстаграм

Но Ѓорѓе како амбициозно момче сакал да има свој бизнис и започнал од нула. Како што пишува српскиот Курир, тој со еден пријател отворил фирма која што се занимава со транспорт во Америка. Започнале со еден камион, но набргу се прошириле и денес во сопственост имаат преку сто камиони.

Фото: Инстаграм

Тој завршил елитно училиште во Швајцарија каде една година чини 60.000 евра, а потоа студирал во Њујорк.

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ

 

(Visited 3.040 times, 1 visits today)