Стил

Евгенија Марковска никогаш не изгледала поубаво – ги воодушеви сите на социјалните мрежи (фото)

Беше ѕвезда на вечерта кога се појави во вакво издание

Поранешната македонска манекенка Евгенија Марковска ретко греши кога е нејзиниот моден избор во прашање.

Впрочем така беше и овој пат кога блесна како никогаш досега во преубавиот црвен фустан кој како да беше сошиен специјално за неа.

Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска

Како поранешна манекенка таа знае да ги избере вистинските модели за себе, а во ова издание изгледаше како принцеза од некоја најубава бајка.

Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска
Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска

Во прашање е раскошна тоалета која е совршен избор за свечени пригоди на кои би сакале да бидете во центарот на вниманието.

Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска
Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска

Евгенија едноставно блескаше во неа, а покрај неа блескаше и нејзиниот сопруг, проф. д-р. Вело Марковски.

Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска
Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска
Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска

Таа со ова свое издание уште еднаш покажа дека има стил, но и дека знае како истиот да го искористи и да привлече внимание.

Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска

Имено, црвените фустани отсекогаш била во мода и секоја дава во нив може да изгледа како вистинска сензација.

Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска

Па доколку треба да се појавите на некој свечен настан во следниот период, и сакате да бидете во центарот на вниманието, изберете црвен фустан и дефинитивно нема да погрешите.

Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска

Во продавниците секогаш има голем избор на вакви фустани, а неколку интересни модели погледнете во продолжение…

Chloé

Self Portrait

Faithfull The Brand

Monot

Semsem

Lanvin

Cortana

Gauge81

Andrew GN

Oscar De La Renta

Маркетинг

Поврзано

Back to top button