Душан се појави на ТЕЛЕВИЗИЈА раскажа за СИРОМАШТИЈАТА почнале да го ИСМЕЈУВААТ, а сега се ОЖЕНИ иако нема пари

Тешката животна приказна на Душан од шоуто – „Љубовта е во селото“ погоди многу гледачи.

ФОТО: Принтскрин

Тој дојде во Домот за деца Врбина во Сисак со неговиот брат Воислав и сестрата Милана кога бил во петто одделение од основното училиште.

Земјоделецот Душан Голубовац (29) живее во селото Зрин во општината Сисак-Мославина, а на гледачите им се претстави во средината на 2019 година, кога во најавата за емисијата „Љубовта е во селото“ рече дека тој барал девојка, пренесува 24сата.хр.

ФОТО: Принтскрин

– Знам да ги набројам сите жители, имајќи предвид дека ги има десет во селото. Имам половина час со автомобил до првата продавница, и дури 20 километри до првите млади луѓе,и тоа во друга земја, поточно во БиХ – рече тогаш скромниот Дуле, како што го нарекуваат неговите пријатели.

Неговата тешка животна приказна погоди многумина. Тој дојде во Домот за деца Врбина во Сисак со неговиот брат Воислав и сестра му Милан кога бил во петто одделение од основното училиште.

ФОТО: Принтскрин

– Таквиот начин на живот влијаеше врз мене. Морав да пораснам преку ноќ. Научив како да се справам во животот. Научив да го ценам она што го имам и дека не ми треба многу среќа во животот. Мојата најголема среќа е здравјето – рече тој.

Родителите го оставиле дома затоа што, како што вели, немале услови децата да одат редовно во основно училиште.

ФОТО: Принтскрин

Подоцна тој „застана на нозе“ и посака да има девојка за да му помогне околу куќата.

Кога се претстави во шоуто, им откри на гледачите дека неодамна купил автомобил „ауди“, кој, како што тврди, станал мамка за жените.

– Денес е многу важно за девојчињата, не само изгледот, туку и да имаат пари и автомобил. Дека можете да излезете каде што сакаат и кога сакаат. Од кога го купив автомобилот, девојките ми приоѓаа, но едноставно можете да видите дека не им е грижа за љубовта, туку само ги интересираат автомобилите. Тешко е да се најде вистинската жена како тоа – рече земјоделецот.

ФОТО: Принтскрин

Тој на имотот ги донесе девојките Сандра Шкрињар (32), Тајана Мушиниќ (21) и Горан Вужуровиќ (29). Откако ги воодушеви со печено свинско месо, салата и домашен леб што сам ги испече, следеше шок за нив. Просторијата што им ја подготви беше нечиста, а едниот кревет беше во многу лоша состојба.

– Ужасно е, мириса на глувци како да шетаат овде со денови – коментираа девојките за сместувањето. Душан беше повреден од тоа и рече дека не вредат неговите солзи.

ФОТО: Принтскрин

Откако не успеа да си најде девојка за себе, Душан имаше среќа преку социјалните мрежи. Венчавка „падна“.

– Се оженив! Се запознавме преку Фејсбук и се допишувавме неколку месеци и што е можно побрзо, патував да ја земам, ја донесов во Зрин и се венчавме – изјави земјоделецот за РТЛ.

ФОТО: Принтскрин

Неговата избраничка е девет години помлада Ана-Марија од Босна. Тие се венчаа на крајот на јуни во општината Двор, а кумот на Душан е пријател од селото.

– Пресреќен сум, убаво си поминуваме заедно! Сега работам многу, но се снаоѓаме. Таа е дома, ја чува куќата и ме чека – рече Душан.

Летото ќе го искористи за меден месец. Тие сè уште не го знаат точниот датум, но планот е да одат на Корчула, пренесува 24сата.хр.

 

ФОТО: Принтскрин

 

ФОТО: Принтскрин

 

ФОТО: Принтскрин

 

ФОТО: Принтскрин

 

ФОТО: Принтскрин

 

ФОТО: Принтскрин

 

Извор: Danasnje.rs

(Visited 181 times, 1 visits today)