Драгана Мирковиќ има сериозен здравствен проблем – Ѕвездата досега криеше, но отсега реши да прозборе за проблемот!

Славната пејачка има здравствен проблем!

ФОТО: Драгана Мирковиќ / Инстаграм

Драгана Мирковиќ е позната како личност со весел дух, на која со мала причина и се смее лицето.

Избегнува конфликти, па често молчи за тоа што и пречи. Таа особина веројатно ја чинело и здравје.

ФОТО: Драгана Мирковиќ / Инстаграм

-Ме чинеше само затоа што добив проблем со тероидната жлезда, а тоа е затоа што молчев и чував се во себе, рече пејачката и додаде:

-Навистина понекогаш знае да биде болно дури и кога кнедлата е во грлото и кога сакате да ја кажете, но повторно не можете да кажете или да одговорите, и знаете сè и сè ви е јасно и секој знае сè. Сите молчиме, изјави за„ Скандал “Драгана, која зема силни лекови за да ја одржи болеста под контрола.

ФОТО: Драгана Мирковиќ / Инстаграм

Сепак, сега таа одлучила да си помогне на природен начин – со промена на исхраната.

Ова се природни додатоци за детоксикација кои го детоксифицираат организмот и кои во голема мера ја помагаат и подобруваат работата на тероидната жлезда, открива изворот за српските медиуми.

ФОТО: Драгана Мирковиќ / Инстаграм

-Заедно со овие додатоци, Драгана мора да ја промени својата диета, но не и е тешко затоа што е на диета бидејќи води евиденција за својата тежина и е свесна дека здравата исхрана е најдобриот лек против стареење.

Оваа диетата ќе и помогне и ќе ја забрза и работата на нејзината тероидна жлезда. Во секој случај, Драгана сè уште се чувствува добро, но бидејќи се грижи за своето здравје, сака да стори се што е можно за да биде уште подобра и да се намали проблемот со нејзината тироидна жлезда на минимум “, заклучува изворот.

ФОТО: Драгана Мирковиќ / Инстаграм

Истиот проблем ја мачи и колешката на Драгана, Јелена Розга, која со години го започнува денот со хормонска терапија.

-Имам проблеми со тероидната жлезда со години затоа што сум премногу емотивен. И на оваа работа треба да бидам малку посилен отколку што сум.

ФОТО: Јелена Розга / Инстаграм

Најважно е да ја погодам вистинската терапија. Живеам нормално, немам какви било проблеми.

Навикната сум на мојот проблем и првото нешто што го правам кога ќе станам ги земам апчиња. Јас сум одлична и се чувствувам добро “,изјавила пејачката.

ФОТО: Јелена Розга / Инстаграм

ФОТО: Јелена Розга / Инстаграм

ФОТО: Јелена Розга / Инстаграм

ФОТО: Јелена Розга / Инстаграм

(Visited 1.757 times, 1 visits today)