Додека другите ги весели, неа душата и плаче – пејачката се обрати до сопругот кој и ги одзеде децата

Тања Савиќ не може да се опорави од семејната драма.

Пејачката секојдневно се повеќе и повеќе јавно искажува за нејзината семејна драма која и се случува.

Таа пред неколку дена изјави дека одамна ги нема слушнато ни видено нејзините деца, а тврди дека нејзиниот поранешен сопруг и неговото семејство им забрануваат на децата да бидат во контакт со неа.

– За да останев со тебе ќе морав да молчам, напишала пејчката под фотографијата која ја објави на Инстаграм.

Таа постојано на својот Инстаграм профил објавува за нејзината ситуација, дури и како што вели таа никогаш немала да дознае колку е силна личност доколку не и се случила оваа семејна драма со нејзините деца кои од страна на нејзиниот поранешен сопруг се одземени и однесени во Австралија.

-Никој не може Вас да ви забрани да се смеете. Животот е една голема борба и како и војна во која ако прв не пукаш, губиш. Можеби ова и требаше да се слуи. Се има свое зошто. Бог нас ни приредува некои работи од кои мислиме дека не можеме да се извлечеме, но за сето тоа тој на нас ни дава сила.

Тогаш сфаќаме колку сме силни. Колку во нас всушност има борба, а потоа пчнуваат да се дешаваат чудесни работи. Една врата се затвара друга се отвара. Патот кон слободата е тежок, не дозволувајте вас некој да ве кочи во животот, да го правите тоа што го сакате, да ги сакате вашите сакани. Искршете ги сите ланци кои ве стегаат со години и тргнете се од тоа зло, напиша Тања на социјалните мрежи.

Но и покрај целата таа драма пејачката одлично се држи  и успева да биде професионална и во нејзината работа, не се откажа од музиката и колку што и дозволува ситуацијата со пандемијата таа одржува настапи, додека срцето и плаче таа обожавателите ги весели.

 

 

 

 

 

(Visited 442 times, 1 visits today)