Реклама
Новости

Девојката со крилја се омажи – невестата блескаше во волшебната венчаница, никогаш не била посреќна

Објави фотографија од црквата

Реклама

Дејана Бачко е родена без раце, но тоа не ја спречи во животот да биде сликарка и шампион во паратеквондо.

Дејана неодамна се оствари и во улога на мајка која заедно со својот партнер Марко Нежиќ ја добија ќеркичката Лара, име кое потекнува од грчкиот јазик и значи победа И можеби токму овој збор најдобро ја опишува оваа инспиративна млада супер-мајка која на социјалните мрежи е позната и како Девојка со крилја.

Имено, таа е родена со хендикеп, но тоа што нема раце не ја спречува да биде добра во многу работи како на пример сликарство и паратеквондо, па дури и да биде шампионка во овој спорт.

Маркетинг

Инстаграм/ Девојка со крилја

Таа се занимава и со стрелање, но и важи за мошне популарна девојка на Инстаграм каде секојдневно објавува фотографии и снимки со кои ги инспирира сите.

Маркетинг

Инстаграм/ Девојка со крилја

Дејана сега објави неколку фотографии од својата свадба со Марко, а како изгледаше како невеста, погледнете во продолжение…

Инстаграм/ Девојка со крилја

„Со љубов и благослов стапивме во ново поглавје заедно“, напиша таа под фотографиите со кои ги воодушеви сите.

Таа блескаше како принцеза во венчаницата и со преубавиот букет, а момчето носеше елегантен костум во сива боја.

Инстаграм/ Девојка со крилја

Дејана и Марко минатата година во април се остварија и во улога на родители, кога се роди нивната ќерка Лара.

Инстаграм/ Девојка со крилја

„Боже, ти благодарам на овој подарок“, напиша тогаш Дејана на Инстаграм под фотографијата на која позираше со ќеркичката.

Инстаграм/ Девојка со крилја

Девојката со крилја оттогаш речиси секојдневно објавува фотки со ќерката покажувајќи како ужива во мајчинството.

Некои од нив погледнете во продолжение…

Инстаграм/ Девојка со крилја

Инстаграм/ Девојка со крилја

Инстаграм/ Девојка со крилја

Инстаграм/ Девојка со крилја

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button