Девицата ќе биде чувствителна, Вагата во проблеми, Ракот среќен…

Дневен хороскоп за 14 јануари 2020 година.

Овен

Ќе добиете помош од лице од странство. Играјте спорт и бидете активни.

Бик

Задоволни сте од состојбата што ја имате во оваа областа во која и работите и засега не планирате големи промени. Ако ви се допаѓа личност која не ја познавате доволно, можеби ќе бидете разочарани од неа подоцна..

Близнаци

Не сте подготвени да се соочите со нови деловни проблеми сега кога не сте ги решиле целосно старите.

Рак

Може да очекувате нова можност за работа од која ќе бидете пријатно задоволни.

Лав

Вие не сте заинтересирани да започнете нов бизнис во моментов. Голем дел од оваа ситуација ве оптовари во минатото.

Девица

Ова не е добро време за нови одлуки или за правење какви било драстични потези на работа.

Вага

Може да очекувате поволен период кога станува збор за решавање на деловни компликации. Вашите синуси се чувствителни и се склони кон проблеми.

Шкорпија

Вие не знаете како да реагирате кога вашиот партнер ќе ви каже вести што не сте сакале да ги слушнете. Зголемениот апетит е нагласен кај вас.

Стрелец

Денес имате недостаток на трпеливост и многу сте склони кон кавги и конфликти во областа на работата.

Јарец

Време е да се одлучите што навистина сакате. Честопати, се чини дека на некој начин го влечете партнерот.

Водолија

Не сте заинтересирани за нови деловни зделки во моментов. Веќе имате премногу обврски над главата.

Риби

Имате нови идеи за вашиот бизнис и подготвени сте да ги искористат повеќето од нив денес.

 

(Visited 357 times, 1 visits today)