Дани изгледа преубаво во овој проѕирен фустан и бели патики

Нашата пејачка во едно од најубавите изданија

Фото: Инстаграм, Дани Димитровска

Пејачката Дани Димитровска не ретко знае да не воодушеви со својот моден стил. Така беше и овој пат кога на социјалните мрежи објави неколку фотографии на кои носи една мошне интересна модна комбинација.

Имено, пејачката која не ретко знае да привлече внимание и со свој0т моден избор, овој пат „фураше“ црн полу-проѕирен фустан со точки – дезен кој е еден од последните трендови. Но она со што најмногу не изненади е што Дани наместо сандали со високи потпетици фустанот го носеше со бели патики кои совршено се вклопија во ова издание.

Фото: Инстаграм, Дани Димитровска

За одличниот изглед на Дани допринесе и интересната фризура, големата црна чанта како и убавата широка насмевка на нејзиното лице.

Фото: Инстаграм, Дани Димитровска

Па, дали ви се допаѓа Дани во ова издание?

Facebook Comments
(Visited 119 times, 1 visits today)