Реклама
Вирално

ДАЛМАТИНЕЦ ШТО ПЕЕ: Ова куче од Скопје е вистинска атракција! (ВИДЕО)

Реклама

На социјалните мрежи деновиве се споделува еден миленик кој стана главна сензација на интернет.

 

Се работи за кучето со име Тила, со легло од Велес, далматинка стара осум месеци. Тила живее во Скопје, кај Трајче Галевски.

Маркетинг

– Ја чувам осум месеци, практично ја земав како бебе, на еден месец, Тила има тажна судбина, нејзината мајка почина, но мислам дека со мене е среќна – вели во интервју за „Слободен печат“ Трајче.

Маркетинг

Ова куче е многу темпераментно, весело и секогаш расположено.

-Таа никогаш не е врзана, секогаш кога шетаме е слободна и се движи покрај мене, освен во сообраќај – раскажува Трајче ви интервјуто.

Многу е забавна, има карактер како мало човече дури и покажува лутина.

– Еве на пример кога се лути врти грб, како што реагира еден лут човек, не можам да ви опишам колку е интерсна. Но најголемото изнендување за мене се случи пред неколку дена, не ми се веруваше кога го открив тоа дека Тила сака музика, но има омилена песна и само на таа песна реагира со звуци како да пее. Кога пуштам музика не реагира, но штом ја чуе песната „Нема лага“ од Страјк тогаш настанува шоу во нашиот дом – рече Галевски.

 

Сакате да видите како пее Тила? Пуштете го следното видео:

ВИДЕО

 

Фотографиите се преземени од сајтот Слободен печат.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button