Реклама
Наши ѕвезди

Дали ќе го препознаете – погледнете како изгледал Тони Михајловски пред 2 децении

Познатиот македонски актер покажа како изгледал пред 2 децении.

Реклама

Млад, згоден и амбициозен, Тони и тогаш работел со полна пареа.

Тони Михајловски е еден од најдобрите актери во нашата земја.

ФОТО: Инстаграм / Тони Михајловски

Скоро и да не постои серија и филм во македонска продукција, во кој тој нема некаква улога.

Маркетинг

Еден е од ретките кои добиваат улоги и во филмовите и сериите во Србија.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Тони Михајловски

Својата актерска кариера ја започнал многу млад.

Додека студирал, а и долго после тоа, Тони работел разни професии за да се издржува себеси.

Секогаш гордо кажува што работел и воопшто не го крие тој дел од неговиот приватен живот.

ФОТО: Инстаграм / Тони Михајловски

Денес може да се пофали со многу главни улоги, успешни тетарски претстстави и најгледани емисии во Македонија.

Иако ја гази шестата деценија од животот, мора да се признае дека изгледа одлично.

ФОТО: Инстаграм / Тони Михајловски

Освен што е татко на 2 деца, тој е и дедо.

Од првиот брак го има синот Александар, а од бракот со Александра, Тони го има и синот Максим.

Во 2017 година се оствари и во улога на дедо, откако неговиот постар син доби дете.

ФОТО: Инстаграм / Тони Михајловски

На Инстаграм стори тој објави фотографија нправена пред 23 години после одиграна претстава во МНТ, заедно со своите колеги.

Освен по некое седо влакно, Тони се нема многу променето во изгледот.

Дали се согласувате?

ФОТО: Инстаграм / Тони Михајловски

ФОТО: Инстаграм / Тони Михајловски

ФОТО: Инстаграм / Тони Михајловски

ФОТО: Инстаграм / Тони Михајловски

ФОТО: Инстаграм / Тони Михајловски

ФОТО: Инстаграм / Тони Михајловски

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button