Дали носи долна облека? Бившата на Кајмакоски ЈА ЗАПАЛИ СЦЕНАТА – мажите едвај се воздржуваа

Манекенката и тазе пејачка, со новото видео ги „запали“ соијалните мрежи.

Кристина Димитриевска, поранешната сопруга на пејачот Даниел Кајмаковски, по завршувањето на бракот со него буквално не мирува. Секој ден пласира нешто ново во јавноста и ги воодушевува своите следбеници.

Мора да се признае дека таа е една од најубавите жени во земјава.

На нејзиниот изглед дефинитивно никој не може да остане рамнодушен.

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

Сега откко е слободна жена, таа на големо работи на својата кариера.

Таа и пејачот Даниел Кајмакоски важеа за еден од најскладните парови на јавната сцена. Нивната љубов уште од самиот почеток беше изложена во јавноста, а папараците го следеа секој нивен чекор. Иако Кристина е 13 години помлада од пејачот, разликата во годините никогаш не беше проблем во нивната врска.

Во 2016 година парот одлучи да ја круниса својата врска со брак. Плод на нивната љубов е нивниот син Давид. Гордите родители постојано објавуваат фотографии од него и се трудат да му обезбедат безгрижно детство.

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

Веста за нивното разделување одекна во јавноста и предизвика големо разочарување кај нивните фанови. Нивната љубов заврши и секој од нив одлучи да тргне по својот пат.

Да потсетиме, за разделбата на Кристина и Даниел најпрво објавија медиумите, а потоа и самиот пејач со писмо се обрати до естрадниот магазин „Бекстејџ“ во кое ги потврди гласините.

Тој истакна дека и покрај тоа што за никој од нив не е лесен овој период, најважно им е да бидат добри родители на нивното дете. Токму затоа и комуницираат постојано и одлично се разбираат и функционираат одлично како родители, иако повеќе не се заедно, а Давид живее со Кристина.

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

Таа одмна го преброди тешкиот период, а сега живее подобро од било кога.
Во 2019 година победи на изборот за „Мис на Балканот“. 23-годишната Македонка од Тетово ја овои престижната титула.

Титулата Прва придружничка ја освои претставничката на Србија, а Втора придружничка е девојката од Црна Гора.

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

Се истакна меѓу убавиците на „Miss Globe 2019“ и ја освои титулата „Мис фотогеничност“.

Но, освен во манекенството одлучи да му стане конкуренција на сопругот и да заплови и во музичките води.

Таа сега има свои настапи во дискотеките ширум земјава.

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

Деновиве сподели и видео од нејзин настап, а она што најмногу привлече внимание беше нејзиниот провокативен фустан.

Сите се прашуваат дали убавата Кики носи долна облека?

Таа покажа дека навистина ужива во тоа што го прави, па заводливо танцуваше на подиумот.

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

 

(Visited 2.830 times, 1 visits today)