Реклама
Новости

Гранд ѕвезда се бори со тешка болест – објави слики од хемотерапијата, откри низ што поминува

Покажа како игледала пред и по хемотерапијата

Реклама

Пејачката опиша детали од својата борба

Пејачката Наида Бешлагиќ која се прослави во „Ѕвездите на Гранд“ во 2014 година неодамна јавно прозборе за својата борба со тешката болест и ја опиша ситуацијата низ која што поминува.

Таа се бори со карцином на јајниците, а преку социјалните мрежи објави фотографии на кои е без коса и детално ја опиша својата битка.

Маркетинг

Како што самата истакна во овие свои обраќање, Наида сето ова го прави за да им помогне на оние што минуваат низ истото.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Наида Бешлагиќ

Таа сега на Инстаграм за прв пат објави фотографии направени за време на лечењето и откри како изгледала тогаш.

Фото: Инстаграм/ Наида Бешлагиќ

„Мојата прва хемотерапија, збунетост и страв од непознатото. На главата ми е студена капа. Тоа е направа што ја набавив преку мои пријатели од Америка, наводно спречува опаѓање на косата.“

Фото: Инстаграм/ Наида Бешлагиќ

„На мене за жал не ми помогна, но слушнав и видов дека кај некои жени на ТикТок делува“ напиша пејачката на Инстаграм, па потоа објави уште една фотографија.

Фото: Инстаграм/ Наида Бешлагиќ

„Фотографијата е направена седумнаесеттиот ден по мојата прва хемотерапија. Таа вечер излегов со пријателките додека никој околу мене не можеше да забележи дека имам канцер и дека сум во процес на лечење“.

„18 ден по првата хемотерапија косата почна ненормално да ми паѓа. По два дена плачење во тој момент донесов тешка одлука за мене, а тоа е да ја скратам косата, т.е. потполно да ја избричам главата. За секоја жена што минува низ сето ова најтешко е да се остане без коса“, напиша таа на една од своите објави што ги сподели на Инстаграм.

Фото: Инстаграм/ Наида Бешлагиќ

„Мојата петта хемотерапија. Во мојата глава мисли – Уште една и готовo. Веќе пред петтиот циклус започнаа да ми паѓаат веѓите и трепките, но и тоа не ми беше проблем бидејќи фала му на Господ денес за се има решение, благодарна сум бидејќи се уште сум добро“, заклучува таа. Погледнете ги и останатите нејзини објави…

Фото: Инстаграм/ Наида Бешлагиќ

Фото: Инстаграм/ Наида Бешлагиќ

Фото: Инстаграм/ Наида Бешлагиќ

Фото: Инстаграм/ Наида Бешлагиќ

Фото: Инстаграм/ Наида Бешлагиќ

Фото: Инстаграм/ Наида Бешлагиќ

Фото: Инстаграм/ Наида Бешлагиќ

Фото: Инстаграм/ Наида Бешлагиќ

Фото: Инстаграм/ Наида Бешлагиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button