Реклама
Новости

Гранд ѕвезда за една песна доби бакшиш од милион евра? Неверојатно, фрчат ролекси и евра од сите страни

Ванво нешто не сте виделе

Реклама

Снимки од прослава што никого не остава рамнодушен

На социјалните мрежи исплива снимка на која Никола Ајдиновиќ направи вистински лом на една прослава.

Станува збор за ромска веселба на која Никола додека изведува една песна од Шабан Шаулиќ гостите му ги полнат рацете со пари, и тоа со банкноти од минимум педесет евра, но и со скапоцени часовници со кои што го накитија за само неколку минути.

Маркетинг

Вредноста на часовниците се проценува на преку милион евра, пишува порталот „Гранд.онлајн“, а како изгледаше овој неверојатен момент погледнете во продолжение…

Маркетинг
Фејсбук/ Музика од Балканот

Инаку ромските веселби се познати по лудата атмосфера во која веселите (пијани) гости на пејачите им даваат голем бакшиш, но не ретко и злато и скапоцени часовници, па дури и клучеви од луксузни автомобили.

Фејсбук/ Музика од Балканот

Тоа впрочем може да се види и од оваа снимка, а пејачот неодамна за Гранд откри дека парите не се единствениот вид на бакшиш што го добива, но и дека тој најчесто сето тоа им го враќа на гостите.

Фејсбук/ Музика од Балканот

„Во пијанство сé се случува. Еве, добив часовни, и тоа Ролекс, вистински, со жиг, шифра, има сé. Се случува да ми дадат и клучеви, ланчиња, прстени, но јас тоа е им го вратам на нивните сопруги и ќерки. Пари може, но картички и злато не“, истакна Никола за споменатиот портал.

А како сето тоа изгледаше одблиску, погледнете во продолжение…

Фејсбук/ Музика од Балканот

Фејсбук/ Музика од Балканот

Фејсбук/ Музика од Балканот

Фејсбук/ Музика од Балканот

Фејсбук/ Музика од Балканот

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button