Го запозна сопругот на натпревар, по 4 дена почнаа да живеат заедно, а потоа следеше СКАНДАЛ!

Љубовната приказна на пејачката Тијана Дапчевиќ и нејзиниот сопруг Милан е необична на многу начини.

 

Тие се запознале на место за кое не очекувале да се сретнат, а овие 19 години, како што се во брак, поминале многу бурни период.Тијана и Милан се запознале на кошаркарски натпревар во Сомбор, а по четири дена тие почнале да живеат заедно. Во 2001 година, на 28 април, тие се венчаа.

ADVERTISEMENT

Сепак, неколку години подоцна, нивниот брак беше разнишан од скандал.

Тогаш Милан Дапчевиќ беше фатен во незгодна ситуација со келнерка, а како што пренесуваат медиумите, Тијана му простила за овој „излет “ и никогаш повеќе не зборуваше за тоа. Пријавено е дека Тијана, наводно, се разведува. Како што беше речено во тоа време, пејачката беше неколку дена надвор од нивниот дом за да ги среди работите и сфати дека треба да му прости.

Таа изјавила дека нејзиниот брак не е идеален, но дека преживеала благодарение на љубовта што Милан и таа ја чувствуваат едн кон други.

Пејачката неодамна откри дека покрај музиката започнала да се занимава со земјоделство.

„Тука не можете да живеете од челото. Во меѓувреме, јас исто така почнав да се занимавам со земјоделство. Одгледувам ореви“, откри Тијана за Гранд њуз пред неколку месеци.

Facebook Comments
(Visited 573 times, 1 visits today)
Loading...