Гоца Тржан сподели радосни вести со нејзиниот сопруг – честитки им пристигаат од сите страни, не можеа да ја сокријат среќата!

Пејачката Гоца Тржан и нејзиниот сопруг Раша Новаквиќ се венчаа во 2015 година, а пејачката откри колку и е поубаво во животот откако се заедно.

Фото: Инстаграм/ Гоца Тржан

Пет години од бракот ќе ги прославиме скромно, но како што вели популарната пејачка во нејзините коментари, нивниот однос што ги изградиле за сето ова време е најубавото нешто што и се случило во животот.

„Планираме да прославиме мирно и скромно и интимно. Не знаев во што влегувам, но секако многу би пропуштила да не се препуштив на ова. Нема гаранции за ништо, па ни за љубов, така што уживам во моментите што ги живеам. Животот е долг. Кој знае што сé може да се случи. Љубомората никако не е здрава, но не е ни потребна во една врска.“

„Не му го прегледувам телефонот и не ме интересира што има во него. Таквиот вид на несигурност и страв за мене е непознат. Социјалните мрежи не се реалност и затоа ни тој ни јас не ги сфаќаме сериозно. Социјалните мрежи ни се работа и тоа е сé“, откри Гоца преку социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Гоца Тржан

Инаку, познатата пејачка редовно објавува фотографии и емотивни коментари на својот профил на Инстаграм.

Фото: Инстаграм/ Гоца Тржан

Таа и нејзиниот 14 години помлад сопруг Раша веќе десет години уживаат во нивната љубов. Како што неодамна изјави Гоца на почетокот го сметала Раша за премногу млад, а тој од самиот старт бил вљубен во неа.

Фото: Инстаграм/ Гоца Тржан

Парот се обидува да добие дете, па одлучија да пробаат со вонтелесно оплодување, што бара многу вера и трпение.

Фото: Инстаграм/ Гоца Тржан

Пејачката неодамна објави и нивна заедничка фотографија под која што додаде емотивна порака.

Фото: Инстаграм/ Гоца Тржан

„Не е тага кога имаш некого половина да ти ја земе. Сé што имавме споделивме во овие последни девет години, сé е полесно и поубаво кога сме заедно. Одиме понатаму Милиславе, Те сакам“, напиша Гоца.

Фото: Инстаграм/ Гоца Тржан

Инаку, познатата пејачка во својот живот има поминато низ многу убави, но и не толку убави моменти.

Но откако е мајка на девојчето Лена и откако секое утро се буди покрај својот сакан сопруг Раша Новаковиќ, на нејзината среќа и нема крај.

Круна на нивната голема љубов би било и заедничко дете, но на тој план не им оди баш онака како што би сакале тие.

Фото: Инстаграм/ Гоца Тржан

„Раша и јас добро го поднесуваме процесот на вонтелесно оплодување. Силни сме психички, но физички не ми е лесно заради хормоналната терапија на која што сум. Ние жените сме во состојба да поместиме ридови за да ја оствариме својата цел, а мојата е на Раша да му родам дете“, вели пејачката.

Таа потоа додаде дека заедно со Раша веќе девет години ја воспитуваат Лена која што нејзиниот партнер ја прифати како негова. Но и покрај тоа, пејачката и не крие дека има голема потреба да има дете со човекот што го сака, па и покрај пречките, тие не се предаваат. „Ќе останам со Раша дури и ако никогаш не можеме да имаме деца. Нема да го оставам ако и сега не останам во блажена состојба“, изјави неодамна познатата пејачка во интервју за „Хит“.

Фото: Инстаграм/ Гоца Тржан
Фото: Инстаграм/ Гоца Тржан
Фото: Инстаграм/ Гоца Тржан
Фото: Инстаграм/ Гоца Тржан
Фото: Инстаграм/ Гоца Тржан.
(Visited 4.455 times, 1 visits today)