Горе гламурзно, а долу шокантно – Лила Филиповска во уште едно Ким Кардашијан издание со кое никого не остави рамнодушен

Водителката направи драма на социјалните мрежи кога се појави во ова црно издание од глава до пети.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Лила Филиповска се појави во црно сако и боди, но фановите ги изненади со она што го носеше во долниот дел.

Таа носеше кратки „бициклистички“ во комбинација со сакото, а целото издание го заокружи со високи потпетици.

Во прашање е комбинација која што ја прославија сестрите од кланот Кардашијан, а со која очигледно и нашата шармантна водителка одлично се снаоѓа.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Имено, трендот со бициклистилките меѓу првите го „фураше“ Ким Кардашијан, која е и главниот виновник што ова подзаборавено парче од диско ерата повторно се вратија на модната сена. Потоа можевме да видиме и многу други познати дами како се шетаат во овој за некои омразен моден детаљ. Трендот беше хит и меѓу нашите познати дами, а досега можевме да видиме како го фураат Антониа Гиговска и колешката на Лила, Јелена Спенџарска.

Кога Ким Кардашијан прв пат се прошета во вакви куси панталонки сите и се смееја и го потценија нејзиното влијание. Но Ким уште еднаш го потврди статусот на трендсетерка бидејќи ваквите куси хеланки кои кај нас популарно ги викаат „бициклистички“ сега ги носат сите.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Во прашање е модел кој беше популарен во 80-тите и кој се враќа на голема врата оваа летна сезона, а познатите ИТ девојки на Инстаграм сега ги носат во комбинација со високи потпетици и други неспортски парчиња, односно ги носат дури и во свечени или вечерни изданија.

Филиповска ги носеше во кул дневна шема и тоа со уште еден контроверзен тренд кој исто така гстана попуалрен благодарение на Ким Кардашијан.

Во прашање се проѕирните високи потпетици направени од ПВЦ кои исто така ги одбележаа претходните неколку сезони.

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска
Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска
Фото: Инстаграм/ Јелена Спенџарска

Погледнете уште неколку слични модни изданија на познатите ИТ девојки на Инстаграм.

Шутерсток
Шутерсток
Шутерсток
Шутерсток

НАШИ ПРЕДЛОЗИ:

Universal Standard
Nagnata
Girlfriend
Athleta
Eloquii
& Other Stories
Good American
The Upside
H&M
Adam Selman Sport
Electric & Rose
Tna
ASOS
Reformation
(Visited 951 times, 1 visits today)