Реклама
TV

Гордана Силјановска -Давкова даде заклетва без СЕВЕРНА само МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО)

Реклама

Започна инаугурацијата на новата претседателка на Македонија, проф. Гордана Силјановска -Давкова.

Церемонијата започна од Законодавниот дом од каде Давкова даде свечена заклетва.

Откако претседателот на Собранието, Јован Митревски, ги покани сите присутни да станат, како што следи протоколот, а претседателката ја повика да повторува по него, тој ја читаше заклетвата со Северна Макеоднија, но Давкова вешто го одбегна зборот „северна“ неколку пати.

Маркетинг

Ова предизвика лавина рекации на социјалните мрежи, претежно со поддршка на претседателката.

Погледнете го ВИДЕОТО.

Маркетинг
Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button