Огласи
Огласи 2
Наши ѕвезди

Голем cкандал во „Ѕвездите на Гранд“ – пејачка од Македонија беше дисквалификувана, конечно се огласи и ги шокиpaше сите

Огласи 3

Многумина разочарани од она што се случи

Фото: Инстаграм/ Валери Димовска

Валери Димовска беше една од најдобрите и најубавите пејачки меѓу новите натпреварувачи во „Ѕвездите на Гранд“.

Но за жал Валери нема да ја гледам во третиот круг од шоуто бидејќи беше дисквалификувана.

Таа беше во тимот на Ѓорѓе Давид, а деновиве се огласи и во медиумите откри зошто е дисквалификувана.

„Бев болна кога се снимаше третиот круг и затоа сум дисквалификувана бидејќи не можев да се појавам на снимањето“, изјави Валери за „Нема забранети“. Таа откри дека оваа сезона не може да продолжи со натпреварот, но има намера следната година повторно да се пријави.

Фото: Принтскрин јутјуб/ Ѕвездите на Гранд

Инаку, Валери во Македонија важи за позната млада пејачка. Таа има неколку песни кои за кратко време станаа ултра популарни и се вртат на македонските радија. Има соработувано со повеќе познати македонски музичари, а една од нив е и соработката со реперот Нешо и песната „Ќе биде“.

Фото: Инстаграм/ Валери Димовска

Пејачката има интересен и несекојдневен имиџ на облекување, а препознатлива е и по своите тетоважи. На нејзиното тело има неколку натписи, разни животни, месечина, и сите тие имаат некое посебно значење за неа.

Фото: Инстаграм/ Валери Димовска

Валери во „Ѕвездите на Гранд“ беше во тимот на Ѓорѓе Давид кој не крие дека е разочаран од она што се случи.

Фото: Инстаграм/ Валери Димовска

Како таа изгледаше на грандиозната сцена, но и на својот Инстаграм, погледнете во продолжение…

Фото: Принтскрин јутјуб/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Принтскрин јутјуб/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Принтскрин јутјуб/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Принтскрин јутјуб/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Принтскрин јутјуб/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Принтскрин јутјуб/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Валери Димовска

Фото: Инстаграм/ Валери Димовска

Фото: Инстаграм/ Валери Димовска

Фото: Инстаграм/ Валери Димовска

Фото: Инстаграм/ Валери Димовска

Фото: Инстаграм/ Валери Димовска

Фото: Инстаграм/ Валери Димовска

Фото: Инстаграм/ Валери Димовска

Фото: Инстаграм/ Валери Димовска

Фото: Инстаграм/ Валери Димовска

Маркетинг

Поврзано

Back to top button