Реклама
Наши ѕвезди

Голема среќа во домот на Дац: Целото семејство се собра и славеше, еве која е причината

Голема и убава причина за славење имаше во семејството на познаиот македонски актер.

Реклама

Внуката на Дац го прослави првиот роденден.

Тематска забава по повод првиот роденден на внуката на актерот Драган Спасов Дац.

ФОТО: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Наследникот на Дац, актерот Јаков Спасов и неговата сопруга Софија, организираа интересна тематска забава за првиот роденден на миленичката на целото семејство, нивната ќерка Гаиа.

Маркетинг

Пред две години, Јаков и Софија запловија во брачните води, а неколку месеци подоцна нивниот живот го збогати малата Гаиа.

Маркетинг
ФОТО: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Софија по професија е графички дизајнер и маркетинг менаџер, а обожава да спортува.

Ова име потекнува од грчката митологија.

ФОТО: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Станува збор за името на божицата на Земјата. Сметана за мајка божица, таа била персонификација на духот на Земјата. Од неа се родил светот, а нејзиното создавање донело смиреност во инаку хаотичниот универзум. Сама, Гаиа ги создала планините и океаните.

Малата убавица роденденот го прослави во една од игротеките во Скопје, а на прославата присуствуваа голем број гости.

ФОТО: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Гордиот дедо сподели фотографии од забавата.

„На журка кај Гаиа…“, напиша Дац.

ФОТО: Фејсбук / Драган Спасов Дац

ФОТО: Фејсбук / Драган Спасов Дац

ФОТО: Фејсбук / Драган Спасов Дац

ФОТО: Фејсбук / Драган Спасов Дац

ФОТО: Фејсбук / Драган Спасов Дац

ФОТО: Фејсбук / Драган Спасов Дац

ФОТО: Фејсбук / Драган Спасов Дац

ФОТО: Фејсбук / Драган Спасов Дац

ФОТО: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button