Реклама
Наши ѕвезди

Голема радост во домот на Маја Оџаклиевска: Ќерка ѝ соопшти прекрасна вест – честитки пристигнуваат од сите страни

Голема радост во семејството на македонската поп-дива.

Реклама

Ќерката на Маја Оџаклиевска соопшти прекрасна вест.

Легендарната македонска пејачка Маја Оџаклиевска веќе со децении живее во Белград, каде што и се пензионираше.

ФОТО: Фејсбук / Маја Оџаклиевска

Многупати има раскажано детали од својот приватен живот и патот кој морала да го помине за да стане пејачката.

Маркетинг

Нејзината популарност се должи на неверојатниот талент за музика кој го поседувала, работењето со полна пареа и многу вложен труд.

ФОТО: Фејсбук / Маја Оџаклиевска

Нејзината безвременска убавина остави многу мажи со скршено срце.

„Сребрени улици“, „Шила“, „Лиду лидуду“, „Многу солзи исплакав“ се само дел од нејзините песни кои и ден денес се пеат.

ФОТО: Фејсбук / Маја Оџаклиевска

Маја е мајка на две ќерки, Теа и Андреа.

Освен двете ќерки, нејзино најголемо богатство се нејзините внуци.

Долги години самата се грижеше за својот внук Лука, кој е дете со аутизам.

ФОТО: Фејсбук / Маја Оџаклиевска

Семејството повторно се прошири откако нејзината ќерка Андреа се породи со своето второ дете.

Андреа е вистинска убавица, која убавината очигледно ја наследила од својата мајка.

ФОТО: Инстаграм / Андреа Оџаклиевска

Таа и нејзиниот сопруг Милош Живковиќ веќе имаат еден син, а атрактивната русокоса соопшти дека се породила и со своето дете.

На социјалните мрежи откри дека повторно добиле син, а овој пат се одлучиле за името Милутин.

ФОТО: Инстаграм / Андреа Оџаклиевска

ФОТО: Фејсбук / Маја Оџаклиевска

ФОТО: Инстаграм / Андреа Оџаклиевска

ФОТО: Инстаграм / Андреа Оџаклиевска

ФОТО: Инстаграм / Андреа Оџаклиевска

Поврзано

Back to top button