Реклама
CelebrityTV

Голема радост во домот на Аца Илиќ и Биља Јевтиќ: Синот Иван им ги соопшти најубавите вести- честитки пристигнуваат од сите страни

Прослаи три години врска со својата избраничка...

Реклама

Билјана Јевтиќ и Аца Илиќ го имаат синот единец на кого му го дадоа името Иван.

фото инстаграм/Аца Илиќ

Парот не крие дека тој е најголемата среќа за нив и колку се горди на него.

Маркетинг

фото инстаграм/Иван Илиќ

Иван Илиќ по сопствена желба се запиша на Правниот факултет и досега добро му оди, а љубовта ја најде токму во академската клупа.

Маркетинг

фото инстаграм/Иван Илиќ

Тој и неговата девојка Ангела, вчера прославија годишнина од љубовта а радосната вест ја сподели со своите следбеници на социјалните мрежи.

фото инстаграм/Иван Илиќ

– Три години со најдобрата девојка на светот, дека те сакам е потценување – напиша Иван во објава на социјалната мрежа Инстаграм.

фото инстаграм/Иван Илиќ

Колку синот на Билјана Јевтиќ и Аце Илиќ ужива во љубовта со Ангела сведочат фотографиите, а не бега од јавно искажување на емоциите.

фото инстаграм/Иван Илиќ

На Инстаграм често објавува фотографии со својата девојка, а секој може да посведочи дека неговата избраничка е исклучително убава, а бидејќи и двајцата се добри ученици, Биља и Аца не можеле ништо друго освен да се согласат со оваа врска.

фото инстаграм/Иван Илиќ

Биља и Аца неодамна за Гранд проговорија за музичкиот талент на нивниот син и признаа дека ќе го поддржат доколку реши да тргне по нивните стапки.

фото инстаграм/Иван Илиќ

-Сега е на таа возраст кога го сфати квалитетот и сега ги слуша само вистинските песни од вистинските уметници. Можеби ќе се појави во „Ѕвездите на Гранд“, но прво треба да заврши факултет, ние секако ќе го поддржиме – рече Аца.

фото инстаграм/Иван Илиќ

Музичката двојка е пресреќна што за неколку години ќе има дипломиран правник а не е исклучено Иван по дипломирањето да го продолжи образованието.

фото инстаграм/Иван Илиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button