Реклама
Наши ѕвезди

Голема прослава во новиот дом на Татјана и Новица во Австралија – пејачката никогаш посреќна (фото)

Ги воодушеви сите со слика од својот наследник

Реклама

Синот на пејачката Татјана Лазаревска и музичарот Новица Василевски го прослави својот 20-ти роденден.

Гордата мама по тој повод се огласи на социјалните мрежи и објави заедничка фотка на која е со својот син кој порасна во вистински фраер.

Татјана и Новица пред неколку години се преселија во Австралија каде заедно со нивните синови Петар и Стефан започнаа нов живот.

Маркетинг

Инстаграм/ Татјана Лазаревска

Пејачката од таму често споделува најразлични моменти на социјалните мрежи, а сега по повод роденденот го покажа својот наследник.

Маркетинг

Инстаграм/ Татјана Лазаревска

Петар наполни 20 години, па неговата позната мама на овој начин му го честиташе и ги воодушеви нејзините пријатели од Македонија.

Посебно што фотографијата е од Охридското Езеро, со што пејачката покажа колку им недостасува родната земја.

Инстаграм/ Татјана Лазаревска

Потсетуваме, Татјана и Новица се преселија во Мелбурн во 2015 година, а пред неколку недели имаа уште една убава причина за славење.

Инстаграм/ Татјана Лазаревска

Имено, тогаш беше роденденот на Татјана, кога таа наполни 49 години, а прославата беше во дворот во нивниот нов раскошен дом.

Инстаграм/ Татјана Лазаревска

Како пејачката изгледше и тогаш, но и како изгледа нејзиниот помлад син Стефан кој на роденденот и свиреше на тапани додека таа клечеше на колена, погледнете од фотографиите во продолжение…

Инстаграм/ Татјана Лазаревска

Инстаграм/ Татјана Лазаревска

Инстаграм/ Татјана Лазаревска

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button