Реклама
Наши ѕвезди

Големата семејна тајна на Павле Витанов од Струмица ги изненади сите – шок приказна од неговиот живот

Павле победи во осмата сезона од натпреварот

Реклама

Пејачот Павле Витанов од Струмица стана познат во целиот регион по победата во шоуто „Никогаш не е доцна“.

Тој триумфираше истата година кога и неговата сограѓанка Славица Ангелова победи во „Ѕвездите на Гранд“ и од тогаш медиумите од регионот често пишуваат за него и неговиот живот.

Па така „Гранд.онлајн“ деновиве сподели еден интересен детаљ од неговиот живот кој никого не остави рамнодушен.

Маркетинг

Имено, како што пишува овој портал, Павле и неговата сопруга, како и нивните деца, сите се родени на ист датум.

Маркетинг

Како што раскажа самиот за споменатиот портал, кога прв пат се запознал со сопругата и кога ја прашал кога е родена, не можел да поверува.

Но токму тоа дополнително ги зближило, а потоа и децата се родиле на истиот датум што навистина е за неверување.

„Тоа од економска страна е добро, четири родендени, две торти“, изјави во една пригода пејачот од Струмица.

Принтскрин/ Јутјуб, Никогаш не е доцна

Плачеше за време на натпреварот

Потсетуваме, Павле по триумфот во шоуто си ја отвори душата, па откри и кој беше најемотивниот момент за него.

Принтскрин/ Јутјуб, Никогаш не е доцна

Како што самиот изјави тогаш, она што му се случило на неговиот колега Петар Спасојевиќ за време на шоуто многу го растажило така што плачел повеќе пати и не можел да ги сокрие своите емоции.

Имено, на колегата додека се натпреваруваа во шоуто му почина сопругата која многу ја сакаше и која беше тешко болна.

Принтскрин/ Јутјуб, Никогаш не е доцна

Петар не криеше дека се натпреварува затоа што токму таа го убедила да се пријави во шоуто, а бидејќи и тој победи со помошна на гласовите од жирито, победата и ја посвети токму на сопругата.

Повеќе за овој момент прочитајте тука

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button