Реклама
Наши ѕвезди

Ги препознавате ли овие млади момчиња: Денес се големи ѕвезди во Македонија и го живеат својот сон

Денес е нивен ден, популарните близнаци слават роденден.

Реклама

Честитки пристигнуваат од сите страна, а тие ги почестија фановите со видео кое сите нѐ врати во детството.

Многу генерации израснаа со музиката на близнаците Мартин и Стефан од бендот Некст Тајм.

ФОТО: Инстаграм / Некст Тајм

Со музика започнале да се занимаваат уште како деца.

Маркетинг

На фестивалот Златно славејче настапија со својата песна „Фудбалер и кошаркар“ и оттогаш нивната кариера се движи само во нагорна линија.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Некст Тајм

По името Некст Тајм настапуваат од 2008 година и до ден денес се аксимално посветени на својата кариера.

Зад себе имаат многу хитови, концерти и албуми.

ФОТО: Инстаграм / Некст Тајм

Во 2009 година ја претставија Македонија на Евровизија со песната „Нешто што ќе остане“.

Важат за големи патриоти и се трудат да ја негуваат македонската традиционална песна.

ФОТО: Инстаграм / Некст Тајм

Досега имаат препеано неколку македонски народни пени кои фантастично звучат во нивна изведба.

По повод нивниот роденден тие споделија видео направено од нивни стари фотографии и снимки.

ФОТО: Инстаграм / Некст Тајм

„Денес е наш ден!!!

Денес е нашиот Роденден“, стои во опис на видеото.

ФОТО: Инстаграм / Некст Тајм

ФОТО: Инстаграм / Некст Тајм

ФОТО: Инстаграм / Некст Тајм

ФОТО: Инстаграм / Некст Тајм

ФОТО: Инстаграм / Некст Тајм

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button