Реклама
Наши ѕвезди

Гест кој ќе ве остави без зборови – погледнете што направи внукот на Војо Стојаноски за роденденот на легендарниот пејач

По повод роденденот на легендарниот пејач, неговиот внук направи гест кој сите ги остави без зборови.

Реклама

Ако беше жив, Војо Стојаноски ќе наполнеше 75 години.

„Ти донесов млада невеста“, „Една мисла имаме“ и „Свадба голема“, „Билбил рано пее“ се песните без кои не може да се замисли ниту една свадба или поголема веселба.

ФОТО: Принтскрин

Војо Стојаноски беше во брак со новинарката Евица Камберова – Стојаноска, а плод на нивната љубов е синот Дамја, кој исто така тргна по стапките на тато и освен во Македонија, успешен е и во дијаспората.

Маркетинг

По кратко боледување, Војо Стојановски пoчинaл на 6 мај 2014 година.

ФОТО: Фејсбук / Евица Камберова – Стојаноска

Војо е роден на 2 февруари и доколу бше жив, оваа година ќе наполнеше 75 години.

Маркетинг

Велат човек умира само кога ќе биде целосно забораве, а Војо е вечен токму поради неговите песни.

По повод роденденот на Војо, на социјалните мрежи се огласи пејачот Влатко Миладиновски, инаку внук на Војо, кој направи неверојатен гест.

ФОТО: Принтскрин

Тој соопшти дека одлучил автомобилот кој му припаѓал на Војо да го реставрира и чува.

„2ри Февруари…

Роденденот на Војо Стојаноски!!!

Денеска споделувам фотографија од еден емотивен автомобилски примерок, кој што му припаѓаше на мојот вујко..

Реставриран,со надеж дека долго ќе го чувам за дополнително да не потсетува на него!

Слава му“, напиша Влатко.

ФОТО: Инстаграм / Влатко Миладиноски

ФОТО: Инстаграм / Влатко Миладиноски

ФОТО: Инстаграм / Влатко Миладиноски

ФОТО: Инстаграм / Влатко Миладиноски

ФОТО: Инстаграм / Влатко Миладиноски

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button