Гени се во прашање – ќе се изненадите како изгледа мајката на Агнеса Органџиева, и таа одлично се носи за свои години (фото)

Популарната Агнеса Огранџиева има голема поддршка од својата мајка за која многу малце се знае во јавноста.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

И додека некои мислат дека  модната инфлуенсерка Агнеса Органџиева има направен повеќе еcтетcки корекции, таа во едно свое интервју откри дека е во најдобрите години и дека својот шарм го наследила од својата мајка.

Како што самата изјави тогаш, нејзината мајка изгледа многу помлада за свои години, а заедничката фотографија што Органџиева неодамна ја објави дефинитивно тоа и го докажува.

Како што може да се види од фотографијата, и нејзината мајка има руса коса и убав црти, а колку и дали си личат проценете сами.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

На фотографијата мајката носи тренди бела маичка со младешки дезен, а косата им е речиси во идентична нијанса.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Погледнете и една нивна заедничка постара фотографија на која Агнеса изгледа поразлично, но не и нејзината мајка.

Фото: Фејсбук/ Агнеса Органџиева

Инаку, многумина се изненадени со тоа како русокосата Агнеса изгледа денес, посебно оние што се сеќаваат на неа од пред неколку години.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Но покрај гените, очигледно дека Агнеса знае и да ги избере вистинските модни парчиња за себе и да го украде вниманието.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Таа денес им преставува инспирација на многу жени со своите елегантни и женствени модни комбинации што, а за тоа зборуваат и бројките.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Имено, Органџиева за многу кратко време стана една од најпопуларните дами во Македонија и секоја нејзина фотографија има илјадници лајкови.

Само нејзиниот профил на социјалната мрежа Инстаграм го следат скоро 50 илјади следбеници, а мошне популарна е и на Фејсбук каде исто така редовно ги споделува своите бројни впечатливи модни комбинации.

Некои од нив погледнете во продолжение:

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

.

(Visited 1.071 times, 5 visits today)