Реклама
Наши ѕвезди

Генијално: Благоја Грујовски му свири на увце на Спасен Сиљаноски – кавалот си ѕуни, пејачот се топи

Погледнете како Спасен и Благоја ги забавуваа гостите

Реклама

Две легенди на македонската народна музика на едно место

Овој викенд беше весело на многу места, но ова дефинитивно беше едно од највеселите во нашата земја.

Имено, две легенди на македонската народна музика, Спасен Сиљаноски и Благоја Грујовски, ги воодушевија гостите, посебно кога едниот од нив го зема кавалот во рацете и засвири, додека другиот снимаше.

Маркетинг

Принтскрин/ Инстаграм

Како сето тоа изгледаше, погледнете во продолжение…

Маркетинг

Принтскрин/ Инстаграм

Потсетуваме, Спасен и Благоја покрај тоа што се колеги на музичката сцена, тие се колеги и како водители.

Принтскрин/ Инстаграм

Имено , Благоја долги години ја водеше емисијата Везилка, а откако тој си замина, на негово место дојде токму Спасен.

Тие се и добри пријатели за што сведочат и нивни бројни заеднички објави, како што е и оваа со која ги воодушевија фановите.

Фејсбук/ Благоја Грујовски

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button