Реклама
Наши ѕвезди

Гавазова никогаш посреќна, објави преубава вест – пристигнуваат честитки, беше ова посебен ден

Пејачката признава дека покрај сопругот се чувствува безгрижно, а покрај нив – најсреќно!

Реклама

„Мајчинството многу ме промени, ме направи подобар човек. Како мајка сум многу посилна, поодговорна, поемотивна, комплетно подобра од сé што бев пред тоа“, изјави Гавазова во една пригода.

Сузана Гавазова веќе долги години е во љубов со својот сопруг Јасмин Курузовиќ со кого овој викенд имаа посебна причина за славење.

Имено, тие се горди родители на две ќерки – Селена и Емили, а на едната од нив познатиот пар и го прослави роденденот.

Маркетинг

Станува збор за малата Емили која наполни 10 години, а Гавазова сподели неколку снимки од роденднеската прослава.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Таа заедно со сопругот на нивната наследничка и приредија бајковита забава на која беа дојдени голем број другарчиња.

Целото место беше украсено во стилот на филмот Барби, со бели и розови балони, а детали од забавата како и тоа како изгледаше пејачката, погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Потсетуваме, Сузана Гавазова од бракот со Јасмин покрај Емили ја има и ќерката Селена. Таа во една пригода за Гламур откри дека мајчинството многу ја промени, но и дека како мајка станала многу посилна, поодговорна, поемотивна, комплетно подобра во сé.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Гавазова тогаш исто така откри и дека нејзиниот сопруг Јасмин и помага во сé околу домаќинските обврски, но и дека тој е грижлив и добар родител, па пејачката не ја крие среќата што е со него.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

„Јас сум најсреќна кога моите деца се среќни и кога се смеат. Исто така среќна сум и на сцена, кога ги гледам луѓето како се веселат на моите песни“, изјави тогаш Гавазова.

Целото интервју прочитајте го тука

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button