Реклама
Наши ѕвезди

Гавазова и вечерва си грмеше – направи спектакл во Австралија, овој детаљ сите го забележаа

Тесниот фустан и стоеше како сливен...

Реклама

Изгледаше како манекенка во овој фустан

Македонската фолк-дива Сузана Гавазова моментално е на турнеја во Австралија заедно со членовите на групата Молика и музичарите Џамбо Агушев, Мишел Трајковски и Мајкл Карадаковски.

Од нивните објави на социјалните мрежи можеме да видиме дека тие прават џумбуш каде и да се појават, но и дека нашинците од оваа земја се презадоволни и одлично се забавуваат на нивните настани.

Маркетинг

Гавазова кога ќе се појави на сцената, секогаш е дочекана со громогласен аплауз, а кога ќе се фати за микрофонот, настанува лудило.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Но пејачката објави и една снимка од фризерско студио што беше да го посети пред еден настап и повторно го украде шоуто.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Таа покажа како си ја средила косата, но и одигра еден провокативен танц пред камерите и ги воодушеви сите.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Пејачката за оваа пригода носеше тесен, црн фустан, со кој во преден план го истакна своето раскошно деколте.

Како Гавазова изгледаше и си блескаше и во ова свое „all-black“ издание, погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button