Реклама
Наши ѕвезди

Гавазова го растури интернетот, но руши рекорди и во Австралија – три нови песни, ги полуде луѓето

Никогаш не била поактивна

Реклама

И додека некои не можат да објават песна со години, Гавазова за само неколку дена промовираше не една, туку – три!

Познатата пејачка Сузана Гавазова пред да замине на турнеја во Австралија направи вистински дар-мар на интернетот.

Имено, таа „преку ноќ“ издаде три свои нови песни за кои има снимено и спотови. Познатата фолкерка најпрво ја промовираше песната „Далавера“, а потоа и „ТикТок“, а откако ги спакува куферите и отпатува за Австралија, на сите социјалниет мрежи и платформата Јутјуб ја промовираше и песната „Невеста“.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

И ако судиме според реакциите на нејзините фанови, пејачката со објавувањето на овие три песни и три спота ги надмина сите очекувања.

Маркетинг

Критиките се и повее од позитивни, а песните певливи и веќе се вртат на бројни сториња и објави на социјалните мрежи.

Потсетуваме, Сузана Гавазова претходната недела замина на турнеја во Австралија заедно со екипата од Молика, Џамбо Агушев, Мишел Трајковски и Мајкл карадаковски каде што рушат рекорди.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Тие веќе одржаа концерти во Сиднеј и Волонгонг, па отпатуваа за Мелбурн каде исто така најавуваат одлична забава за овој викенд.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Од нивните објави се гледа де салите се полни до последно место и дека сите се забавуваат одлично, а Гавазова по оваа турнеја продолжува со настапите надвор од Македонија, овој пат во Швајцарија, каде ќе има заеднички концерт со Драгана Мирковиќ и Мирослав Илиќ.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button