Реклама
Наши ѕвезди

Вљубени и среќни, се спакуваа и заминаа од Македонија – еве каде ужива ќерката на Јохан и Соња Тарчуловски

Младата пејачка си замина од земјава заедно со момчето.

Реклама

Мелани и нејзиниот сакан рзменуваа страсни бакнежи и уживаа на своето патување.

За Мелани Тарчуловска допрва ќе се слуша.

ФОТО: Инстаграм / Мелани Тарчуловска

Таа е ќерка на пејачката Соња Тарчуловска и политичарот Јохан Тарчуловски.

Маркетинг

Талентот за музика го наследи од мама и полека, но сигурно чекори кон голема кариера.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Мелани Тарчуловска

Мелани ги има сите предиспозиции да стане голема ѕвезда.

Уште од многу мала учествува на музички натпревари надвор од нашата земја и освојува први награди.

ФОТО: Инстаграм / Мелани Тарчуловска

Последно учествуваше на шоуто Ѕвездите на Гранд, што ѝ донесе популарност и на балканскиот пазар.

Веќе започна да настапува на разни настани и низ клубовите во Македонија, а публиката со нетрпение очекува и нов хит од неа.

ФОТО: Инстаграм / Мелани Тарчуловска

Мелани е активна на социјалните мрежи, каде од неодамна покажа дека повеќе не е сама и има момче.

Таа е вљубена до уши, а доказ за тоа сеи новите фотографии направени на патувањето во Италија,каде замина со својот сакан.

Од јавноста го крие неговиот лик, но сепак сподели нивни романтични фотографии.

ФОТО: Инстаграм / Мелани Тарчуловска

ФОТО: Инстаграм / Мелани Тарчуловска

ФОТО: Инстаграм / Мелани Тарчуловска

ФОТО: Инстаграм / Мелани Тарчуловска

ФОТО: Инстаграм / Мелани Тарчуловска

ФОТО: Инстаграм / Мелани Тарчуловска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button