Вторник ќе биде најсреќен ден за Близнаците….Дневен хороскоп за 09.07.2019

Дневен хороскоп 09.07.2019.

ОВЕН

Ве очекува генерално поволен ден на ова поле. Можно е да и го привлекувате вниманието на симпатијата на некои чудни начини.

ADVERTISEMENT

БИК

Очекувајте позитивни околности на работното поле. Успешно ќе ги остварите своите планови.Ако имате партнер, тогаш надевајте се на убава атмосфера во односот со него.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува можност да склопите бизнис кој може да биде многу значаен за вас. Потрудете се да останете доследни на своите цели. Ако сте слободни пред вас е ново познанство кое ќе биде значајно.

РАК

Ако сакате нешто да постигнете, сметајте само на себе. Денес другите луѓе само ќе ви го одвлекуваат вниманието и ќе ве оневозможуваат да се фокусирате, па избегнувајте ја тимската работа или туѓата помош. Започнете да штедите пари.

ЛАВ

Немате доволно доверба во деловното опкружување и честопати ви се чини дека некој ви работи позади грб. Можно е партнерот да ви покажува дека не е задоволен од вашиот однос. Зголемете го внесувањето на течности.

ДЕВИЦА

Ќе почувствувате силна желба да се отворите пред некого, па препорачливо е да изберете личност која веќе ви ја докажала својата лојалност. Сепак, внимавајте што и до каде откривате.

ВАГА

Овој ден генерално не е поволен за било какво потпишување. Имате впечаток дека саканата личност не е искрена кон вас и дека од нејзина страна постојат некои тајни. Подложни сте на вируси.

ШКОРПИЈА

Емотивната ситуација ви е променлива. Постои личност која ја сакате. Може да очекувате дека успешно ќе ги решите правните или формалните потешкотии кои ве кочеле во минатиот период.

СТРЕЛЕЦ

Потрудете се да покажете иницијатива околу започнувањето деловни промени. Време е да преземете одговорност. Можно е саканата личност да покажува недоверба, па кавгите помеѓу вас се чести. Болка во грлото.

ЈАРЕЦ

На финансиско поле нема да имате прилив на пари кој го очекувате, што може да поремети некои ваши планови. Ве оекуваат сериозни промени и можност за почеток на врска која подоцна би можела да води до брак. Избегнувајте масна храна.

ВОДОЛИЈА

Опуштете се и внесете некакви промени во ритамот на функционирање, можеби ќе се изненадите од тоа како ќе се развива денот. Веќе во попладневните часови ќе можете да уживате во средбата со една ваша драга личност.

РИБИ

Од вашето залагање многу зависи. Може да очекувате интересна комуникација со личност која ви се допаѓа. Избегнувајте алкохол.

Facebook Comments
(Visited 632 times, 1 visits today)
Loading...