Реклама
Наши ѕвезди

Вртев: „Додека говориме на македонски јазик ќе не има и ќе не биде“

Реклама

Уште едно спектакуларно издание на Златната Бубамара на популарноста е зад нас.

 

Маркетинг

На овогодинешната бубамара во присуство на многу популарни личности од естрадата, спортот и уметноста, доделени се 27 награди во повеќе категории, исцрпени се сите актуелни теми кои ни го окупираа вниманието, заслужуваа и добија соодветен третман и одбележани се најголемите достигнувања во текот на минатата година.

Додека говориме на македонски јазик ќе не има и ќе не биде, ова беше изјавата на Ристо Вртев, вокалистот на „Архангел“ на годинашната „Златна Бубамара за популарноста кога ја доби награда за трајни музички вредности.

Маркетинг

Аактерот Никола Ристановски му ја врачи.Ристо Вртев македонски музичар од крајот на 80-те години на 20 век до денес, најпознат како вокалист на музичката група Архaнгел. Претходно Вртев бил член на Мизар (прво откровение) и Инола X. Како гостин се појавува на албуми на Вања Лазарова и Кисмет, како и на компилацијата посветена на Мизар. Еден од главните личности во уметничкото движење Македонска Стрељба.

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button