Реклама
Вести

Во притвор почина братот на еден од убијците на Данка – Ова се причините за смртта

Реклама

Осомничениот Д.Д.(1984) од Бор, кој во саботата добил притвор од 48 часа поради сомнение дека му помогнал на Д.Д.(1974), осомничен за убиството на двегодишната Данка Илиќ по делото, починал синоќа во полициското одделение во Бор.

На Д.Д. му се слошило во раните утрински часови и покрај навремената реакција на полициските службеници и лекарите од Здравствениот дом во Бор кои се обиделе со реанимација, тој починал во 3 часот и 10 минути, а лекарот судска медицина констатирал природна смрт.

За настанот веднаш е известено Вишото јавно обвинителство во Заечар, кое нареди обдукција во Институтот за судска медицина во Белград.

Маркетинг

Да потсетиме, Срѓан Јанковиќ и Дејан Драгијевиќ, кои беа уапсени под сомнение за убиството на Данка Илиќ, беа сослушани во петокот вечерта, а вчера беа приведени. Драгијевиќ пред обвинителот го признал делото, а Јанковиќ се бранел молчејќи. Потоа на двајцата им беше одреден притвор до 30 дена.

Маркетинг

Во меѓувреме полицијата ги уапси Раде и Далибор Драгијевиќ, таткото и братот на Дејан Драгијевиќ, под сомнение дека му помагале да го премести телото на убиеното девојче. Тие треба да бидат сослушани денес.

Дејан Драгијевиќ вчера во придружба на полицијата бил донесен пред куќата во која живее во селото Злот, додека цистерна ја испумпувала септичката јама околу куќата во потрага по телото на Данка Илиќ, но ништо не било пронајдено.

Полицијата од куќата на Драгијевиќ извадила вреќи со докази, а од едната ѕиркала рачка слична на рачка од лопата или кец. Тој предмет ќе биде испратен на вештачење за да се утврди дали е употребен во кривично дело.

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека убијците на Данка Илиќ мислеле дека ќе останат неказнети и дека смртната казна е единствената соодветна казна за ова дело.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button