Во овие пижами и „пандуфи“ ќе сакате да останете засекогаш. Погледнете, преслатки се …

Ммм…

Утрата по Нова година и Бадник се едни од најубавите во годината, кои секогаш со нетрпение ги чекаме, и не само поради подароците кои не чекаат под елката (или храната што останала од бадниковата вечера), туку и за релаксација, дружење и чувството дека барем овие денови времето се движи позабавено. И покрај тоа што за оваа традиција не ни треба ништо, освен еден пар преслатки и удобни пижами, бањарки и папучи кои ќе придонесат за домашната топла, новогодишна атмосфера каква што сите сакаме. Оваа година, можеби најдобриот избор е еден бренд кој е под чадорот на гигантот „Inditex“. Во прашање е „Oysho“ кој е редовна дестинација кога сме во потрага по сите оние додатоци за удобно безделничење по дома. Пижами со мотиви од ирваси, влакнести папучи, бањарки кои се украсени со рогови, се само мал дел од нивните прекрасни модели со кои ќе ги направите декември и јануари да ви бидат убави како никогаш досега…

ADVERTISEMENT

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 11 times, 1 visits today)