Реклама
Наши ѕвезди

Во оваа жена е вљубена цела Македонија, но само МАЛКУМИНА го знаат овој детаљ од нејзиниот живот

Беше болна, но сега сите ги инспирира со својот живот

Реклама

Веќе со децении е главна на нашите мали екрани

Шармантната Лила Филиповска веќе со години е нашето најпознато лице од малите екрани, но денес малкумина се сеќаваат дека таа на почетокот од својата кариера пловеше успешно и во музичките води кога остави зад себе неколку хитови.

Исто така она што малкумина го знаат за најпознатата македонска водителка е дека таа е родена во Шведска каде и денес живее нејзината сестра. И самата Лила во оваа земја живеела се до својата 12 година, кога со родителите повторно се враќа во Македонија каде завршува основно училиште и се запишува средно медицинско, па по завршување на истото едно време ќе работи како медицинска сестра

Маркетинг

И како што и самата многу пати има истакнато, тогаш меѓу колегите била позната и како „сестрата со карминот“, затоа што при секое влегување во сестринската соба си го поправала карминот.

Маркетинг
Инстаграм/ Лила Филиповска

Таа потоа ќе се запише на Филолошкиот факултет во Скопје, а паралелно ќе започне и со работа како водителка.

Инстаграм/ Лила Филиповска

Покрај водителството, по некое време ќе заплови и во музичките води, а дуетот со Александар Блажевски беше вистински хит во тоа време.

Принтскрин/ Јутјуб

Емотивниот живот на Лила

Паралелно со успешната професионална кариера, Лила водеше и бурен љубовен живот, но немаше среќа со изборот на партнерите.

Принтскрин/ Јутјуб

Од првиот брак го добива синот Филип, а и вториот брак со фронтменот на „Ариа“, Орце Димитровски не траеше долго.

Но по овие бродоломи во животот, Лила целосно ќе се посвети на својата кариера и за кратко време станува една од најпознатите водителки.

Инстаграм/ Лила Филиповска

Таа денес е и една од најпознатите Македонки на социјалните мрежи каде често објавува фотографии од кои можеме да видиме дека се уште изгледа феноменално и го живее животот со полни гради, но и дека многу сака да патува.

Инстаграм/ Лила Филиповска

Најтешкиот период во животот на Лила

Таа откако неколку пати го смени презимето и остана самохрана мајка, голем стрес доживеа и по смртта на едниот родител, што остави длабока трага на нејзината душа, па сето тоа резултираше пред неколку години по рутинска контрола да ја добие и најлошата вест во животот, а тоа е страшната дијагноза – рак.

Но Лила не се откажа и се бореше како вистинска лавица, така што благодарение на нејзината силна волја сé добро заврши.

Инстаграм/ Лила Филиповска

Имено, водителката успеа да ја победи болеста, а по триумфот реши да ја сподели својата приказна која резултираше со среќен крај.

Таа тоа го направи за сите што поминуваат низ истото, за да ги охрабри и да им покаже дека има надеж, а и секоја нејзина објава на социјалните мрежи по овој период од нејзиниот живот всушност претставува мотивација за многумина. Таа денес изгледа подобро и поубаво од кога било, ужива во животот и го почитува, радувајќи му се на секој нов ден и оставајќи ги лошите работи зад себе.

Инстаграм/ Лила Филиповска

Колку години има Лила?

Нејзините фотографии се инспирација за сите, а многумина се прашуваат и колку години има оваа извонредна, посебна жена.

Инстаграм/ Лила Филиповска

Имено, Лила Филиповска (моминско Стојановска) е родена 15 октомври 1971 година и за неколку месеци ќе наполни 53 години.

Но овој податок посебно ги воодушевува сите, затоа што оваа жена плени како со својата убавина, така и со позитивниот став кон животот, откривајќи дека и во шестата деценија од животот можат да ви се случуваат најубавите нешта.

Инстаграм/ Лила Филиповска

Па, ГОЛЕМО БРАВО за оваа наша посебна дама.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button