Реклама
Наши ѕвезди

Во друштво со неговата убавица – погледнете со кој Дарио го помина денот

Таа е неговата безусловна љубов.

Реклама

Дарио го помина денот со една од најважните жени во неговиот живот.

Дарио Панковски е еден од најдобрите македонски пејачи на поп-музика.

ФОТО: Фејсбук / Дарио Панковски

Неговите песни сите до една се хитови.

Маркетинг

Својата кариера отсекогаш ја градел со квалитетна музика и никогаш не бил дел од некакви афери и скандали.

Маркетинг
ФОТО: Фејсбук / Дарио Панковски

Со неговите песни растеа многу генерации, а се пеат и ден денес.

„Дупла вотка”, „Здравје Боже”, „Армија”, „Плачела”, „Косоока” се само дел од хитовите кои скоро и да нема човек кој не ги знае.

ФОТО: Фејсбук / Дарио Панковски

И понатаму е музички активен и работи со полна пареа.

Освен што е голем професионалец, посветен максимално на работата, Дарио е и грижлив татко и сопруг.

ФОТО: Фејсбук / Дарио Панковски

Бојана е неговата сакана долги години, а плод на нивната љубов се синот Бруно и ќерката Андреа.

Сите четворица се исклучително блиски и си се поддршка еден на друг.

ФОТО: Фејсбук / Дарио Панковски

Секој слободен момент го користат да бидат заедно и да уживаат во заедничо поминатото време.
Дарио на својот Инстаграм профил сподели фотографија со неговата ќерка Андреа, која е вистинска убавица.

Татко и ќерка поминаа прекрасен ден.

ФОТО: Инстаграм / Дарио Панковски

ФОТО: Инстаграм / Дарио Панковски

ФОТО: Инстаграм / Дарио Панковски

ФОТО: Инстаграм / Дарио Панковски

ФОТО: Инстаграм / Дарио Панковски

ФОТО: Инстаграм / Дарио Панковски

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button