Реклама
Наши ѕвезди

Во вакво издание ја немаме видено – Татјана Стојановска поубава од било кога

Познатата македонска водителка ја истакна својата убавина со силна шминка.

Реклама

Татјана Стојановска се вбројува меѓу жените кои стареат како виното.

Таа е една од најубавите жени на нашата естрада, која од година во година изгледа сѐ подобро.

ФОТО: Инстаграм / Татјана Стојановска

Максимално внимание посветува на физичкиот изглед, а тоа е и повеќе од очигледно.

Маркетинг

Во 1992 година Татјана ја освои титулата Мис на Македонија, после што започна и нејзината телевизиска кариера.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Татјана Стојановска

Секогаш делува одмерено, скромно и смирено.

Секогаш е елегантна, но со впечатлив стил.

И приватно, а и професионално го негува елегантниот стил на облекување.

ФОТО: Инстаграм / Татјана Стојановска

На вести ја гледаме во класична комбинација на палто и кошула или маица, со беспрекорна шминка и средена фризура.

Но, кога има некој малку посвечен настан, Татјана знае да изненади и со гламурозен изглед.

Активна е на социјалните мрежи, каде најчесто споделува објави со нејзината професија.

ФОТО: Инстаграм / Татјана Стојановска

На Инстаграм покажа како изгледа кога ќе одлучи да стави малку посилна шминка, за потребите на некој настан.

И на вести, а и приватно преферира понежна шминка, но овој пат ги изненади фановите со повпечатливи бои.

Како ви се допаѓа?

ФОТО: Инстаграм / Татјана Стојановска

ФОТО: Инстаграм / Татјана Стојановска

ФОТО: Инстаграм / Татјана Стојановска

ФОТО: Инстаграм / Татјана Стојановска

ФОТО: Инстаграм / Татјана Стојановска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button