Војвотката од Кембриџ во овој дамски фустан изгледа неодоливо

Убавата војвотка во сино од глава до пети

Кејт Мидлтон изгледаше елегантно и женствено во синиот фустан со бели точки кога се појави во куќата на „разбивачот на шифри“ од Втората светска војна.

ADVERTISEMENT

Блечли парк има посебно значење за војвотката бидејќи нејзината баба по татко, Валери Гласбороу, во II Светска војна, заедно со сестрата близначка Мери, работела во познатата Колиба 16, центар за шифри Блечли Парк, каде ги дешифрирале пораките што Германците ги испраќале со помош на сојата машина Енигма, која посебно им создаваше главоболки на Британците.

Суптилно издание и длабок шлиц

Војвотката од Кембриџ веќе некое време има нова стилистка и тоа се забележува во нејзините неколку последни изданија. Овој пат убавата Кејт изгледаше подготвено за новата пролетна сезона со својот ласкав фустан со средна должина кој што веќе го носеше во една пригода минатата година. Таа целото издание го зачини со сини антилоп салонки со потписот на Еми Лондон, а на лицето „фураше“ децентна шминка, опуштени локни и пар нежни бисерни обетки.

Па, дали ви се допаѓа Кејт во ова издание?

Facebook Comments
(Visited 136 times, 1 visits today)