Реклама
Стил

Водителката од „Фчерашни“ повторно ќе се мажи?! Венчаницата што ја носи ќе ве освои на прв поглед

Цело време беше одлично расположена, а очигледно уживаше и додека позираше во ова издание

Реклама

Повторно во венчаница?!

Нашата позната водителка Јелена Спасиќ на социјалните мрежи објави неколку фотографии на кои позираше во преубава венчаница, па многумина беа изненадени од ова издание.

Имено, оваа млада и позната дама веќе е во среќен брак и ужива во семејниот живот, а фотографиите од нејзината свадба на кои блескаше како невеста се уште се вртат на социјалните мрежи.

Маркетинг

Но овој пат водителката која се прослави со емисијата „Фчерашни“ во ова издание позираше за еден настан за венчавки.

Маркетинг
Инстаграм/ Јелена Спасиќ

Таа го носеше еден од најромантичните модели на овој настан, а за ова свое издание доби дузина комплименти.

Инстаграм/ Јелена Спасиќ

Потсетуваме, Јелена е во среќен брак со својот партнер Срѓан Спасиќ, а круна на нивната љубов е нивниот син Немања.

Инстаграм/ Јелена Спасиќ

Мама која плени со својот шарм

Шармантната водителка често објавува фотографии од кои можеме да видиме како ужива во мајчинството, а како што и самата откри во една пригода во интервју за Гламур магазин, најсреќна е кога времето го поминува покрај своите најблиски.

Со неа во минатото зборувавме и за нејзините бјути ритуали, кога ни ја откри тајната заради која секогаш изгледа убаво и негувано.

Инстаграм/ Јелена Спасиќ

Како што самата вели, Јелена своето нежно и убаво лице го негува со дневна хидратантна крема наутро после првото миење, а навечер освен со вода, го чисти и со мицеларна вода и нанесува ноќна крема пред спиење. Освен креми и мицеларна вода, по потреба нанесува и зелена глина или пак црна маска, ни откри тогаш Јелена.

Повеќе за ова прочитајте тука

Инстаграм/ Јелена Спасиќ

Јелена блескаше во преубавата венчаница…

Инстаграм/ Јелена Спасиќ

Изгледаше како принцеза

А еве и како изгледаше на својата свадба…

И со трудничкото стомаче во преден план.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button