Реклама
Наши ѕвезди

Водителката од МТВ во издание какво ја немаме видено досега – погледнете каде ужива Тања

Македонската водителка во најсекси издание досега.

Реклама

Тања ужива за сите пари.

Водителката Татјана Петровска е симбол за убавина, женственост и елеганција.

ФОТО: Инстаграм / Тања Петровска

Скоро 3 децении е дел од МТВ телевизија и нема ниту ден стаж на некое друго место.

Маркетинг

Седум години, заедно со нејзиниот колега Орце Гелевски е водителка на емисијата „Фолк џубокс“.

Тања е една од најубавите и најзгодни водителки кај нас.

Маркетинг

ФОТО: Инстаграм / Тања Петровска

Мора да се признае дека изгледа како времето да запрело за неа.

Максимлно внимание обрнува на физичкиот изглед, а го негува елегантниот стил на облекување.

Без оглед на приликата Тања изгледа средено од глава до пети.

ФОТО: Инстаграм / Тања Петровска

Ретко зборува за својот приватен живот, но на социјлните мрежи знае да сподели фотографии со својот сакан.

Веќе пет години е заедно со некогашниот фудбалски репрезентативец Љупчо Марковски – Калц.

За неа ова се најубавите пет години исполнети со љубов и среќа.

ФОТО: Инстаграм / Тања Петровска

Навикнати сме да ја гледаме во елегантни фустани, па фотографиите кои ги сподели на Инстаграм, направени за време на нејзиниот летен одмор годинава беа нвистина одлично освежување.

Тања уживаше на плажа облечена во лелеаво фустанче во корално црвена боја, а во преден план се нејзините вајани нозе.

ФОТО: Инстаграм / Тања Петровска

ФОТО: Инстаграм / Тања Петровска

ФОТО: Инстаграм / Тања Петровска

ФОТО: Инстаграм / Тања Петровска

ФОТО: Инстаграм / Тања Петровска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button