Водечки тренд во светот на шминките за оваа година – славните дами го обожаваат

Ако барате минимализам, овој тренд на убавина најверојатно НЕМА да ви биде меѓу најомилените.

Но, ако сакате да експериментирате и да си играте со шминките, тогаш време е популарната „smokey eye“ да ја доведете на следно ниво.

ADVERTISEMENT

 

Познатиот холивудски шминкер Хунг Ванго создаде „stamp smokey-eye“, генијална мејк-ап техника која од класичниот „smokey eye“ се разликува по острите линии, поинтензивна наноси на боите и со истакнување на мачкините линии визуелно ги подигнува очите.

View this post on Instagram

felina 😼 #GMNY

A post shared by Joan Smalls (@joansmalls) on

 

И не заборавајте, кај оваа техника не мора да користите загасити бои како што е темно кафеавата и црната нијанса бидејќи изгледа одлично и кога се користат светли па дури и силни бои како што се зелена, сина или виолетова.

View this post on Instagram

🤳

A post shared by Candice Swanepoel (@angelcandices) on

 

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 18 times, 1 visits today)
Loading...