Реклама
Наши ѕвезди

Внукот на Тоше се огласи на Инстаграм – момчето порасна во вистински убавец и заводник

Русокосото момче сега е вистински убавец.

Реклама

Кристијан сѐ повеќе потсетува на својот вујко.

Тоше Проески беше и остана најголемата ѕвезда на македонската музичка сцена.

ФОТО: Инстаграм / Кристијан Ристески

Тоше беше идол на многу генерација, девојчињата беа вљубени во него, а момчињата го имитираа.

Маркетинг

Никој не можеше да остане рамнодушен на неговото пеење, а секоја негова песна веднаш стануваше хит.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Кристијан Ристески

Иако не дочека да се оствари во улогаа на татко, тој премногу ги сакаше своите внуци од сестра, Кристијан и Никола.

Кристијан физички многу потсетува на својот вујко, а тргна и по неговите стапки.

ФОТО: Фејсбук / Дора Проеска

Тоше и сам го виде талентот на својот внук, па сними и дует со него.

Станува збор за песната „Му Little One“, која се најде на постхумниот албум на Тоше Проески на англиски јазик, „The Hardest Thing“.

ФОТО: Инстаграм / Кристијан Ристески

Некогаш слаткото русокосо момче порасна во вистински убавец и заводник.

Својот приватен живот се труди да го држи далеку од очите на јавноста.

Ретко споделува нешто на социјалните мрежи, но сега ги израдува следбениците со нови фотографии од себеси.

ФОТО: Инстаграм / Кристијан Ристески

Кристијан го негува рок- стилот на облекување и преферира удобна гардероба.

Погледнете како изгледа:

ФОТО: Инстаграм / Кристијан Ристески

ФОТО: Инстаграм / Кристијан Ристески

ФОТО: Инстаграм / Кристијан Ристески

ФОТО: Инстаграм / Кристијан Ристески

ФОТО: Инстаграм / Кристијан Ристески

ФОТО: Инстаграм / Кристијан Ристески

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button