Ви го претставуваме најсимпатичниот тренд за ова лето

Тренд што ќе го „фураме“ во следните неколку месеци

Bershka

Ова дефинитивно е еден од оние трендови на кој постојано ќе му се навраќаме ова лето. Во прашање се дезените со мали и неодоливи точки. Имено, нашите омилени брендови за оваа сезона ни подготвија преубави „слип“ фустани со овој дезен, совршени костими за капење, но и чанти и чевли.

ADVERTISEMENT

Генијални модели со овој популарен летен дезен ќе пронајдете во понудата на луксузните модни куќи како што се „Zimmermann“, „Jacquemus“ и „Stella McCartney“, а одлични „подостапни“ верзии побарајте во продавниците на познатите „хај-стрит“ брендови кои ги има и кој нас.

Во продолжение погледнете неколку парчиња со овој неодолив дезен кои се совршени за долго и топло лето.

Zimermann
Zimermann
Zimermann
Zara
Topshop
Stella McCartney
Solid Striped
Self-Portrait
Racii
Mango
Mango
Mango
Loewe
Lisa-Marie-Fernandez
Jacquemus
Ganni

Dolce Gabbana

Bershka

Bershka

Bershka

Bershka

Bershka

Belize

Balenciaga

Adriana Degreas
Facebook Comments
(Visited 245 times, 1 visits today)
Loading...