Викторија Бекам на деловен состанок во цветно издание од глава до пети

Викторија Бекам во шик пролетно издание

Познататата модна дизајнерка Викторија Бекам досега безброј пати ни има покажано дека нејзиното чувство за мода е беспрекорно. Модните комбинации што ги креира и самата ги носи и секоја од нив содржи оригинален и личен печат на познатата британска дизајнерка.

ADVERTISEMENT

Така беше и овој пат кога на деловен состанок се појави во шик издание од цветен дезен со кое се најде во центарот на вниманието. Таа овој пат се откажа од црната и тегет боја, кои најчесто ги носи и одлучи да си поигра со овој весел дезен кој потполно одговара на пролетната сезона.

Покрај комплетот од нејзината најнова колекција, Викторија носеше маслинесто зелени салонки со опасни високи потпетици и мала чанта во пастелна зелена нијанса.

Па, дали ви се допаѓа ова издание на Бекам?

Facebook Comments
(Visited 271 times, 1 visits today)
Loading...